Tokat 'Bağ Yaprağı' Tanıtımı

Tokat 'Bağ Yaprağı' Tanıtımı içeriğini okuyabilir, Tokat.com Yeme & İçme kategorisinde yer alan Tokat 'Bağ Yaprağı' Tanıtımı yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Tokat ilimiz, Sarma yaprağı denilince akla ilk gelen illerin başında geliyor. Peki Tokat yaprağını diğer yapraklardan ayıran özelliği nedir?

Tokat yaprağının özelliği nedir?

Erbaalı yaprak satıcısı Mustafa Elmacıer, Tokat yaprağının en önemli özelliğinin,  tüysüz ve ince yapısı sayesinde çabuk pişmesi olduğunu söyledi.Sarma yaprağı denilince akla ilk gelen illerin başında Tokat geliyor.Özellikle Erbaa ilçesinde üretilen yaprağın lezzeti diğer yöredekilerden farklı oluyor. Kaynak: Tokat yaprağının özelliği nedir?

Tokat Yaprağının ömrü nasıl uzatılır?

“Salamuranın içinde yalnızca kalın tuz ve su bulunur. Genellikle yaprak bu şekilde satılır. Kuru şeklinde de satılır ancak onu aynı gün tüketmeniz gerekir. Açtıktan sonra tamamını kullanmanız gerekmez. Açtınız bir kısmını kullandınız geri kalanının üzerine yine tuzlu su ilave ederek ömrünü uzatabilirsiniz. Küçük boy yaprakları el dolmada orta boyları ise zeytinyağlı ve baklalı olanda tavsiye ederiz.” Kaynak: Tokat yaprağının özelliği nedir?

Tokat 'Bağ Yaprağı' Tanıtımı içeriği, 23 Nisan 2019 tarihinde Tokat.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha