06 Mart Tokat Aşk İle Tiyatrosu

06 Mart Tokat Aşk İle Tiyatrosu
  • Etkinlik Tarihi 06 Mart 2023
  • Etkinlik Yeri Tokat

Etkinlik Detayı

Bin yıldır varlar, Hak dediler, Şah dediler, Aşk dediler, sevdiler sevildiler, yandılar, yakıldılar, asıldılar, yüzüldüler, dostlarıyla beraber yaralanıp, kanadılar. Her nefeste aşkla yaradanı andılar. Erenler meydanına vahdetle girdiler, kırk budaklı şamdanda kırkıda bir yandılar. Hakka hayran oldular, her işte hakkı bildiler. Aradılar, buldular, gönüllere girdiler. Hak dedi Hallacı Mansur, Şah dedi Pir Sultan Abdal, Aşk dedi Yunus Emre…

AŞK İLE bir anlatı tiyatrosudur. Oratoryo ya da tiyatro konseri de diyebilirsiniz.Devlet tiyatroları sanatçısı Murat Aslan tarafından kaleme alınan bu oyun duygusal ve lirik bir çalışma. Anlatılan hikayeler seyirciyi oyunun içine alırken beş farklı bağlama kullanan Halk Müziği sanatçısı Cengiz Özkan’ın büyüleyici performansına hayran olmamak mümkün değil.

Bin yıldan fazladır süregelen aşıklık geleneğini ve bu geleneğin içindeki dört ozanın Aşık Veysel-Neşet Ertaş-Mahzuni Şerif ve Nesimi Çimen’in hayatının anlatılıp, eserlerinin çalındığı bu oyun üzerinizde uzun süre etki bırakacak.

120 dk/2 perde


  • Etkinlik Tarihi 06 Mart 2023
  • Etkinlik Yeri Tokat
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha